A Béthel missziói otthon fatemploma eredetileg a baden-württembergi Nürtingen-Enzenhart gyülekezetének templomaként szolgált, először – eredeti helyén – 1962 adventjének első vasárnapján szentelték fel. Majd miután idővel kicsinek bizonyult, „adományként” a Béthelbe került. A templom berendezéséhez és a harang elkészíttetéséhez svájci evangélikusok nyújtottak anyagi segítséget. Az oltárt erdélyi fafaragó készítette el Pintér Tibor tervei alapján, aki az otthonban történt későbbi építkezések és felújítások tervezője is.

Második és harmadik alkalommal már magyar földön szentelték föl a templomot: felállítását követően 1992-ben, valamint a felújítás és az átépítés után, 2001. június 2-án; mindkét alkalommal Dr. Szebik Imre püspök végezte a szentelés szolgálatát.

A közös alkalmakat a Béthelben rendezett konferenciák résztvevői e falak között tartják. A templomot a 2005. május 10. óta önálló Piliscsabai Evangélikus Egyházközség is használja istentiszteleti alkalmakra.

Forrás: http://www.evelet.hu/archivum/2007/09/071